Prezentare

´Şcoala Gimnazială Nr.1 Sănduleni este o şcoală în slujba comunităţii având capacitatea de a funcţiona ca o structură eficientă şi echitabilă pentru toate categoriile de copii şi de a asigura progresul tuturor elevilor săi, astfel încât “mâine să fie mai buni ca azi”.
´Unitatea  este puternic angajată în dezvoltarea comunității, capabilă să ofere servicii educaţionale de înaltă calitate şi performanţă, promovând un dialog deschis şi permanent cu partenerii sociali şi educaţionali.
´Construim viitorul copiilor prin iubire, respect şi responsabilitate pentru ca aceştia să devină cetăţeni ai lumii dornici de a învăţa toata viaţa.
´Școala este așezată în centrul comunei Sănduleni, județul Bacău, fiind unitate cu PJ având în subordine următoarele structuri:

• Gradiniţa cu Program Normal Nr.1 Sănduleni;
  • Şcoala Gimnazială Coman- înv. preșcolar, înv. primar și înv. gimnazial. (sat Coman, comuna Sănduleni);
  • Şcoala Gimnazială Nr.1 Verşeşti- înv. preșcolar, înv. primar și înv. gimnazial. (sat Verşeşti, comuna Sănduleni);
  • Şcoala Gimnazială Nr.1 Sănduleni funcţionează în rețeaua școlilor de stat din județul Bacău și este autorizată din punct de vedere sanitar și ISU.